Limes Inferior – Janusz A. Zajdel

limes inferior - Janusz A. Zajdel

limes inferior - Janusz A. Zajdel

Fantastyki nie czytam.

„Limes inferior” przeczytałem bo kolega powiedział, że to fajna książka, która może mnie zainteresować ze względu na mój światopogląd. Miałem w niej znaleźć ciekawą wizję organizacji społeczeństwa. No i znalazłem.

Po lekturze dowiedziałem się, że książka ta powstała jako karykatura państwa opartego na idei komunizmu. Jednak nie wiedząc o tym podczas czytania odbierałem treść jako ciekawą hipotezę przyszłości. Kurde, mądrze to zabrzmiało. Chodzi mi o to, że organizacja społeczeństwa przedstawiona w „Limes inferior” mocno pokrywa się z moją wizją przyszłości.

Janusz Zajdel przedstawia nam świat, w którym automatyzacja jest tak daleko posunięta, że brak jest pracy dla wszystkich. Co ciekawe to nie najbiedniejsi pracują. Więcej zdradzać nie będę, bo dla tej ciekawej wizji przyszłości warto tę książkę przeczytać.

Niestety zakończenie „Limes inferior” pozostawia wiele do życzenia. Wygląda to tak jakby autora goniły jakieś terminy i musiał na gwałt kończyć.

Mimo to, książka ta mi się spodobała i myślę że chętnie sięgnę jeszcze kiedyś po jakąś fantastykę.


About dobra książka

Jeżeli mnie znasz i chciałbyś pożyczyć, którąś z książek o których napisałem posta to odezwij się. Jeżeli masz jakieś książki których chciałbyś się pozbyć lub chciałbyś żebym przeczytał jakąś książkę i tu o niej napisał to napisz do mnie: tentam tychtam.pl

09. listopada 2010 by dobra książka
Categories:
fantastyka, społeczeństwo | Tags: , , , , , , , , | Leave a comment

Leave a Reply

Required fields are marked *


Spam protection by WP Captcha-Free