Morderca bez twarzy – Henning Mankell

 Morderca bez twarzy - Mankell Henning

Morderca bez twarzy - Mankell Henning

Kolejna z dobrych książek, za przyzwoite pieniądze.
Muszę przyznać, że wszystko co do tej pory przeczytałem z serii „kryminał na lato” Polityki za 15 złotych sztuka, było warte tych pieniędzy.

Morderca bez twarzy – to jak się okazuje pierwszy z serii kryminałów, którego bohaterem jest komisarz Kurt Wallander. Dla mnie było to jednak już trzecie spotkanie z tym najbardziej znanym bohaterem Henning’a Mankell’a. Poszczególne tomy nie są mocno powiązane ze sobą, więc nie czytanie ich w kolejności w jakiej zostały napisane nie stwarza problemów.

Już w swojej pierwszej powieści o Wallanderze, Henning Mankell stara się pokazać rysy na powierzchni na pozór idealnego szwedzkiego społeczeństwa. Tym razem autor konfrontuje czytelnika z problem imigracji.

Ktoś dopuszcza się brutalnej napaści na starsze małżeństwo żyjące w starym gospodarstwie na odludzi. Gdy na miejsce dociera policja to mąż już nie żyje, a żona jest w stanie ciężkim. Zanim umrze w szpitalu da radę wykrztusić z siebie „zagraniczny”. Co „przesłuchujący” ją policjant odbiera jako informację o tym, że za rzeź odpowiedzialni są cudzoziemcy. Prawdziwe problemy zaczynają się w momencie gdy wiadomość ta przenika do prasy, co mocno utrudnia prowadzenie śledztwa.

Jak można się spodziewać cała książka jest o tymże śledztwie. Dla urozmaicenia Henning Mankell poza przedstawianiem nam Kurta Wallandera komisarza policji przedstawia nam Kurta Wallandera ojca, syna, męża – człowieka z bolączkami życia codziennego, który dodatkowo ma bardzo wyczerpującą pracę.

Polecam wszystkim, którzy lubią policyjne zagadki.


About dobra książka

Jeżeli mnie znasz i chciałbyś pożyczyć, którąś z książek o których napisałem posta to odezwij się. Jeżeli masz jakieś książki których chciałbyś się pozbyć lub chciałbyś żebym przeczytał jakąś książkę i tu o niej napisał to napisz do mnie: tentam tychtam.pl

19. września 2010 by dobra książka
Categories:
sensacja | Tags: , , , , , , , | Leave a comment

Leave a Reply

Required fields are marked *


Spam protection by WP Captcha-Free