Szanowne dzieci / Daniel Pennac

Szanowne dzieci / Daniel Pennac

Szanowne dzieci / Daniel Pennac

Podczas likwidacji salonu kolportera wpadły w moje ręce dwie książki wydawnictwa Muza z serii spectrum: „Szanowne dzieci” Daniela Pennac oraz „Polityka i namiętność o bardziej egalitarny liberalizm” Michaela Walzera. Wcześniej czytałem z tej serii Skonsumowanych. Z lektury tej  i po opisach książek z tej serii Spektrum w internecie wydawało mi się, że wszystkie z nich traktują o człowieku jako części społeczeństwa, o stosunkach między ludzkich, o problemach życia w kupie.

Do tego wyobrażenia nie pasował mi opis, który znalazłem na okładce „Szanownych dzieci”. Było tam coś o tym, że autor umówił się ze swoim kolegą reżyserem, że obaj „zobrazują”, każdy w swoim fachu, następującą sytuację:

Dzieci budzą się pewnego ranka jako dorośli i przerażeni biegną do sypialni rodziców gdzie okazuje się, że ich rodzice zostali zamienieni w dzieci.

No i ta książka jest właśnie o takiej zamianie miejsc. Do końca spodziewałem się, że jednak jest jakieś drugie dno, że z tej opowiastki o dzieciakach w niecodziennych tarapatach wypłynie jakiś morał. Niestety nic takiego nie znalazłem. Nie wiem może ktoś mnie oświeci. O co w tym wszystkim chodziło?

Książka ta nadałaby się jako scenariusz do jakiegoś mało wymagającego filmu rodzinnego, który nie byłby ani za bardzo śmieszny ani pouczający i po jego.

Mi po lekturze pozostał niedosyt. Szukałem przed chwilą recenzji w internecie żeby zobaczyć jak inni odbierają tą książkę jednak nic nie znalazłem, nadal nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.


About dobra książka

Jeżeli mnie znasz i chciałbyś pożyczyć, którąś z książek o których napisałem posta to odezwij się. Jeżeli masz jakieś książki których chciałbyś się pozbyć lub chciałbyś żebym przeczytał jakąś książkę i tu o niej napisał to napisz do mnie: tentam tychtam.pl

10. marca 2010 by dobra książka
Categories:
inne | Tags: , , , | Leave a comment

Leave a Reply

Required fields are marked *


Spam protection by WP Captcha-Free